Menu
Kelayakan_Kejohanan_Remaja_B-21_UEFA_2019 Kelayakan Peringkat KumpulanUndian untuk peringkat kumpulan kelayakan telah diadakan pada 26 Januari 2017, 09:00 CET (UTC+1), di ibu pejabat UEFA di Nyon, Switzerland.[4][5]
Pasukan yang diletakkan sebagai pilihan mengikut kedudukan pekali mereka, dikira berdasarkan perkara berikut:[6]
Setiap kumpulan mengandungi satu pasukan daripada setiap Balang A-F. Atas sebab-sebab politik, Sepanyol dan Gibraltar, Serbia dan Kosovo dan Bosnia dan Herzegovina dan Kosovo tidak akan diundi dalam kumpulan yang sama.[2]
Pasukan | Pekali | Ked[6] |
---|---|---|
Itali | 35,546 | 6 |
|
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
Kunci warna |
---|
Juara kumpulan akan layak ke kejohanan akhir. |
Empat Terbaik Naib Juara Kumpulan (tidak termasuk keputusan menentang pasukan tangga keenam) mara ke kalah-mati. |
Ked | Pasukan | P | M | S | K | JG | GB | PG | Mt | Kelayakan | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Croatia | 10 | 8 | 1 | 1 | 31 | 5 | +26 | 25[lower-alpha 1] | Layak ke Kejohanan Akhir | — | 2–0 | 5–1 | 2–1 | 4–0 | 5–0 | |
2 | Greece | 10 | 8 | 1 | 1 | 26 | 5 | +21 | 25[lower-alpha 1] | Kalah-mati | 1–1 | — | 3–0 | 2–0 | 5–1 | 4–0 | |
3 | Republik Czech | 10 | 5 | 1 | 4 | 14 | 15 | −1 | 16 | 2–1 | 1–2 | — | 1–1 | 1–0 | 3–1 | ||
4 | Belarus | 10 | 4 | 2 | 4 | 11 | 14 | −3 | 14 | 0–4 | 0–2 | 1–0 | — | 3–1 | 1–0 | ||
5 | Moldova | 10 | 2 | 1 | 7 | 8 | 23 | −15 | 7 | 0–3 | 0–2 | 1–3 | 2–2 | — | 1–0 | ||
6 | San Marino | 10 | 0 | 0 | 10 | 1 | 29 | −28 | 0 | 0–4 | 0–5 | 0–2 | 0–2 | 0–2 | — |
Ked | Pasukan | P | M | S | K | JG | GB | PG | Mt | Kelayakan | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sepanyol | 10 | 9 | 0 | 1 | 31 | 10 | +21 | 27 | Layak ke Kejohanan Akhir | — | 1–2 | 5–1 | 1–0 | 3–0 | 3–1 | |
2 | Ireland Utara | 10 | 6 | 2 | 2 | 15 | 11 | +4 | 20 | 3–5 | — | 1–0 | 0–0 | 1–0 | 4–2 | ||
3 | Slovakia | 10 | 6 | 0 | 4 | 17 | 18 | −1 | 18 | 1–4 | 1–0 | — | 0–2 | 4–1 | 2–0 | ||
4 | Iceland | 10 | 3 | 2 | 5 | 16 | 19 | −3 | 11 | 2–7 | 0–1 | 2–3 | — | 2–3 | 5–2 | ||
5 | Albania | 10 | 1 | 4 | 5 | 9 | 17 | −8 | 7 | 0–1 | 1–1 | 2–3 | 0–0 | — | 0–0 | ||
6 | Estonia | 10 | 0 | 2 | 8 | 11 | 24 | −13 | 2 | 0–1 | 1–2 | 1–2 | 2–3 | 2–2 | — |
Ked | Pasukan | P | M | S | K | JG | GB | PG | Mt | Kelayakan | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Denmark | 10 | 7 | 2 | 1 | 30 | 8 | +22 | 23 | Layak ke Kejohanan Akhir | — | 1–1 | 5–2 | 2–0 | 6–0 | 3–0 | |
2 | Poland | 10 | 6 | 4 | 0 | 22 | 9 | +13 | 22 | Kalah-mati | 3–1 | — | 3–0 | 3–3 | 1–0 | 1–1 | |
3 | Georgia | 10 | 3 | 3 | 4 | 11 | 19 | −8 | 12 | 2–2 | 0–3 | — | 2–2 | 1–0 | 1–0 | ||
4 | Finland | 10 | 2 | 3 | 5 | 13 | 21 | −8 | 9 | 0–5 | 1–3 | 1–2 | — | 0–2 | 1–1 | ||
5 | Lithuania | 10 | 2 | 2 | 6 | 7 | 16 | −9 | 8 | 0–2 | 0–2 | 0–0 | 0–2 | — | 3–0 | ||
6 | Kepulauan Faroe | 10 | 1 | 4 | 5 | 10 | 20 | −10 | 7 | 0–3 | 2–2 | 3–1 | 1–3 | 2–2 | — |
Ked | Pasukan | P | M | S | K | JG | GB | PG | Mt | Kelayakan | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | England | 10 | 8 | 2 | 0 | 23 | 4 | +19 | 26 | Layak ke Kejohanan Akhir | — | 0–0 | 2–1 | 3–1 | 3–0 | 7–0 | |
2 | Belanda | 10 | 5 | 3 | 2 | 21 | 6 | +15 | 18 | 1–1 | — | 3–0 | 1–2 | 3–0 | 8–0 | ||
3 | Ukraine | 10 | 5 | 2 | 3 | 18 | 12 | +6 | 17 | 0–2 | 1–1 | — | 3–1 | 3–2 | 1–0 | ||
4 | Scotland | 10 | 4 | 2 | 4 | 13 | 13 | 0 | 14 | 0–2 | 2–0 | 0–2 | — | 1–1 | 3–0 | ||
5 | Latvia | 10 | 0 | 4 | 6 | 5 | 18 | −13 | 4 | 1–2 | 0–3 | 1–1 | 0–2 | — | 0–0 | ||
6 | Andorra | 10 | 0 | 3 | 7 | 1 | 28 | −27 | 3 | 0–1 | 0–1 | 0–6 | 1–1 | 0–0 | — |
Ked | Pasukan | P | M | S | K | JG | GB | PG | Mt | Kelayakan | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jerman | 10 | 8 | 1 | 1 | 33 | 7 | +26 | 25 | Layak ke Kejohanan Akhir | — | 2–1 | 2–0 | 3–0 | 1–0 | 6–1 | |
2 | Norway | 10 | 4 | 3 | 3 | 15 | 13 | +2 | 15 | 3–1 | — | 2–1 | 0–0 | 0–3[lower-alpha 1] | 1–1 | ||
3 | Ireland | 10 | 4 | 2 | 4 | 12 | 15 | −3 | 14[lower-alpha 2] | 0–6 | 0–0 | — | 4–0 | 1–0 | 1–0 | ||
4 | Israel | 10 | 4 | 2 | 4 | 17 | 18 | −1 | 14[lower-alpha 2] | 2–5 | 1–3 | 3–1 | — | 3–0 | 3–1 | ||
5 | Kosovo | 10 | 3 | 3 | 4 | 9 | 12 | −3 | 12 | 0–0 | 3–2 | 1–1 | 0–4 | — | 2–0 | ||
6 | Azerbaijan | 10 | 0 | 3 | 7 | 6 | 27 | −21 | 3 | 0–7 | 1–3 | 1–3 | 1–1 | 0–0 | — |
Ked | Pasukan | P | M | S | K | JG | GB | PG | Mt | Kelayakan | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Belgium | 10 | 8 | 2 | 0 | 23 | 5 | +18 | 26 | Layak ke Kejohanan Akhir | — | 1–1 | 0–0 | 3–0 | 3–2 | 2–1 | |
2 | Sweden | 10 | 6 | 2 | 2 | 19 | 8 | +11 | 20 | 0–3 | — | 0–1 | 1–0 | 4–1 | 3–0 | ||
3 | Turki | 10 | 5 | 2 | 3 | 14 | 10 | +4 | 17 | 1–2 | 0–3 | — | 0–0 | 4–0 | 4–2 | ||
4 | Hungary | 10 | 3 | 2 | 5 | 12 | 14 | −2 | 11 | 0–3 | 2–2 | 1–2 | — | 4–0 | 2–1 | ||
5 | Cyprus | 10 | 2 | 1 | 7 | 8 | 23 | −15 | 7 | 0–2 | 0–1 | 2–1 | 0–2 | — | 2–1 | ||
6 | Malta | 10 | 1 | 1 | 8 | 8 | 24 | −16 | 4 | 0–4 | 0–4 | 0–1 | 2–1 | 1–1 | — |
Ked | Pasukan | P | M | S | K | JG | GB | PG | Mt | Kelayakan | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Serbia | 10 | 8 | 2 | 0 | 23 | 5 | +18 | 26 | Layak ke Kejohanan Akhir | — | 0–0 | 3–2 | 0–0 | 2–1 | 4–0 | |
2 | Austria | 10 | 7 | 1 | 2 | 25 | 7 | +18 | 22 | Kalah-mati | 1–3 | — | 3–2 | 2–1 | 2–0 | 3–0 | |
3 | Rusia | 10 | 6 | 1 | 3 | 25 | 13 | +12 | 19 | 1–2 | 1–0 | — | 0–0 | 5–1 | 3–0 | ||
4 | Armenia | 10 | 2 | 3 | 5 | 9 | 16 | −7 | 9 | 0–1 | 0–5 | 1–2 | — | 0–3 | 1–0 | ||
5 | Makedonia Utara | 10 | 2 | 1 | 7 | 17 | 24 | −7 | 7 | 0–2 | 0–4 | 3–4 | 3–3 | — | 6–1 | ||
6 | Gibraltar | 10 | 1 | 0 | 9 | 2 | 36 | −34 | 3 | 0–6 | 0–5 | 0–5 | 0–3 | 1–0 | — |
Ked | Pasukan | P | M | S | K | JG | GB | PG | Mt | Kelayakan | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Romania | 10 | 7 | 3 | 0 | 19 | 4 | +15 | 24 | Layak ke Kejohanan Akhir | — | 1–1 | 2–0 | 2–0 | 1–1 | 4–0 | |
2 | Portugal | 10 | 7 | 1 | 2 | 33 | 11 | +22 | 22 | Kalah-mati | 1–2 | — | 4–2 | 2–0 | 2–1 | 7–0 | |
3 | Bosnia dan Herzegovina | 10 | 6 | 0 | 4 | 24 | 11 | +13 | 18 | 1–3 | 3–1 | — | 1–0 | 3–0 | 6–0 | ||
4 | Wales | 10 | 4 | 1 | 5 | 11 | 14 | −3 | 13 | 0–0 | 0–2 | 0–4 | — | 3–1 | 2–1 | ||
5 | Switzerland | 10 | 3 | 1 | 6 | 11 | 18 | −7 | 10 | 0–2 | 2–4 | 1–0 | 0–3 | — | 3–0 | ||
6 | Liechtenstein | 10 | 0 | 0 | 10 | 2 | 42 | −40 | 0 | 0–2 | 0–9 | 0–4 | 1–3 | 0–2 | — |
Ked | Pasukan | P | M | S | K | JG | GB | PG | Mt | Kelayakan | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Perancis | 10 | 9 | 1 | 0 | 24 | 6 | +18 | 28 | Layak ke Kejohanan Akhir | — | 1–1 | 2–1 | 4–1 | 3–0 | 2–0 | |
2 | Slovenia | 10 | 4 | 4 | 2 | 14 | 12 | +2 | 16 | 1–3 | — | 2–0 | 2–1 | 1–1 | 3–1 | ||
3 | Montenegro | 10 | 3 | 2 | 5 | 15 | 15 | 0 | 11 | 0–2 | 1–3 | — | 5–1 | 0–0 | 3–0 | ||
4 | Kazakhstan | 10 | 2 | 4 | 4 | 13 | 18 | −5 | 10[lower-alpha 1] | 0–3 | 0–0 | 1–1 | — | 1–1 | 3–0 | ||
5 | Bulgaria | 10 | 2 | 4 | 4 | 10 | 11 | −1 | 10[lower-alpha 1] | 0–1 | 3–0 | 3–1 | 2–2 | — | 0–1 | ||
6 | Luxembourg | 10 | 2 | 1 | 7 | 7 | 21 | −14 | 7 | 2–3 | 1–1 | 1–3 | 0–3[lower-alpha 2] | 1–0 | — |
Untuk menentukan empat pasukan naib juara kumpulan terbaik daripada peringkat kumpulan kelayakan akan mara ke kalah-mati, hanya keputusan pasukan tangga kedua menentang pasukan pertama, ketiga, keempat dan kelima dalam kumpulan tidak diambil kira, manakala keputusan menentang pasukan tangga keenam (untuk kumpulan dengan enam pasukan) tidak termasuk. Hasilnya, lapan perlawanan yang dimainkan oleh setiap pasukan di tangga kedua akan dikira bagi maksud menentukan kedudukan.
Ked | Kum | Pasukan | P | M | S | K | JG | GB | PG | Mt | Kelayakan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | Poland | 8 | 6 | 2 | 0 | 19 | 6 | +13 | 20 | Mara ke Kalah-mati |
2 | 1 | Greece | 8 | 6 | 1 | 1 | 17 | 5 | +12 | 19 | |
3 | 7 | Austria | 8 | 5 | 1 | 2 | 17 | 7 | +10 | 16 | |
4 | 8 | Portugal | 8 | 5 | 1 | 2 | 17 | 11 | +6 | 16 | |
5 | 6 | Sweden | 8 | 4 | 2 | 2 | 12 | 8 | +4 | 14 | |
6 | 2 | Ireland Utara | 8 | 4 | 2 | 2 | 9 | 8 | +1 | 14 | |
7 | 4 | Belanda | 8 | 3 | 3 | 2 | 12 | 6 | +6 | 12 | |
8 | 9 | Slovenia | 8 | 3 | 3 | 2 | 10 | 10 | 0 | 12 | |
9 | 5 | Norway | 8 | 3 | 2 | 3 | 11 | 11 | 0 | 11 |
Menu
Kelayakan_Kejohanan_Remaja_B-21_UEFA_2019 Kelayakan Peringkat KumpulanBerkaitan
Kelayakan UEFA Euro 2024 Kelayakan Piala Dunia FIFA 2026 (AFC) Kelayakan Piala Asia AFC 2027 Kelayakan Piala Dunia FIFA 2026 – AFC Pusingan Kedua Kelayakan play-off UEFA Euro 2024 Kelayakan Piala Dunia FIFA 2026 (CONMEBOL) Kelayakan Piala Dunia FIFA 2026 Kelayakan Piala Dunia FIFA 2022 Kelayakan Piala Asia AFC 2023 Kelayakan Piala Dunia FIFA 2022 (CONMEBOL)Rujukan
WikiPedia: Kelayakan_Kejohanan_Remaja_B-21_UEFA_2019 http://www.ffk-kosova.com/en/?p=11701 http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Download/compe... http://www.uefa.com/under21/index.html http://www.uefa.com/under21/news/newsid=2428250.ht... http://www.uefa.com/under21/news/newsid=2437485.ht... http://www.uefa.com/under21/news/newsid=2437488.ht... http://www.uefa.com/under21/season=2019/draws/roun... http://www.uefa.com/under21/season=2019/standings/... http://www.uefa.com/under21/season=2019/standings/... http://www.uefa.com/under21/season=2019/standings/...